bekman.tv

D VİTAMİNİ TOPLUMUMUZUN ÖNEMLİ EKSİĞİ

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, kentte virüsten ölen 28 vatandaşın 10'unda D vitamini eksikliği olduğunu söyledi.

D VİTAMİNİ TOPLUMUMUZUN ÖNEMLİ EKSİĞİ
Tarih: 17-05-2020 03:52

 

KIRKLARELİ - Vali Bilgin, "D vitamini eksikliği Türk milletinde önemli bir sorun ve burada D vitamini alarak, güneşte çok çok duralım. Bu sorunu çözmemiz gerekiyor" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya platformundan gerçekleştirdiği canlı yayına katılan Kırklareli Valisi Osman Bilgin, corona virüsü sürecinde yaşadıklarını anlattı.

Salgın sürecinde vatandaşların dikkat etmesi gereken konulara değinen Bilgin, kentte Corona’dan ölen 28 kişiden 10’unda D vitamini eksikliği görüldüğünün altını çizdiği açıklamasında vatandaşların mutlaka hem kendileri hem de çocuklarının D vitamini alması gerektiğini belirtti.

Vali Bilgin başına gelenleri de şöyle özetledi:

“Ben hastalığa yakalandım, antikor oluşturdum. Normal yakalanmayan bir insana göre yakalanma riskim daha az olmasına rağmen her gün mutlaka maskemi takıyorum ve sosyal mesafe kurallarına uyuyorum” dedi

Bilgin şöyle devam etti, “Çünkü bu işin bir psikolojik tarafı var. Normalde 14 günlük karantina sürecinin yanında 27 gün sevdiklerinizden ve herkesten ayrı bir şekilde bir odada yaşıyorsunuz ve asla insanlarla temas kuramıyorsunuz. İnsan biliyorsunuz sosyal bir varlık. Ama 27 gün evinizin bir odasında hiç temas kurmadan bunu yaşamanız bile bu bir travma oluyor. Dolayısıyla bu çok zor bir şey”


Kaynak: Bekman Haber Merkezi


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç

View My Stats