bekman.tv

SON OF A BİTCH !

İngilizce "Yurtta sulh cihanda sulh" yazan heykeli tahrip eden vandalların heykel üzerine astıkları pankarta bakar mısın?

SON OF A BİTCH !
Tarih: 29-06-2020 10:13

 

WASHINGTON - Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ABD’nin başkentinde saygısızlık…

İngilizce olarak “Evet işlediğim insanlık suçlarından suçluyum” ifadesinin yer aldığı saldırıda ABD'liler başta olmak üzere çok sayıda insan olaya tepki gösterdi.

“Yunan Soykırımı Merkezi” isimli kuruluş konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Bu saldırıyı düzenleyen kişi 1922 yılında İzmir’den ayrılan bir kişinin ailesi olduğu öğrenildi” dendi

Barış yanlısı Mustafa Kemal Atatürk’ün saldırılan heykelinin arkasında İngilizce olarak, “Yurtta sulh, cihanda sulh” yazıyor. Yunan faşistlerin heykelin üzerine astığı pankartta ise, “Evet, işlediğim insanlık suçundan suçluyum” ifadesi dikkat çekti

Yunan Soykırımı Merkezi isimli kuruluş açıklamasına yanlış bilgiler ve kışkırtıcı iddialar eklemeyi de ihmal etmedi… 2008 yılında Avrupa Parlamentosu’nda konuşan bir akademisyenin Atatürk’e ettiği hakaretler hatırlatıldı.

CHP’li Gürsel Tekin sosyal medya hesabından yaşananları ve Yunan lobisini sert dille eleştirdi. 

Tekin, “Washington’da bulunan Atatürk heykeline saldırıda bulunan ‘Yunan Soykırımı Merkezi’ni kınıyorum. Halklar arasında kin ve düşmanlık yaratma amacı taşıyan ve cehaletten beslenen bu vandallığı lanetliyorum. Kendi vatanımızda hür ve bağımsız yaşama mücadelemiz sonsuza kadar sürecek” açıklamasını yaptı.


Kaynak: Bekman.Tv


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç

View My Stats