bekman.tv

VİRÜS PEŞİMİZİ BIRAKMAYACAK

Bilim Kurulu üyesi Prof. Tevfik Özlü, "Bu virüs bizi bırakmıyor, bırakmayacak. Bu virüsle beraber yaşayacağız" dedi.

VİRÜS PEŞİMİZİ BIRAKMAYACAK
Tarih: 30-05-2020 20:20

 

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü: Bu virüs bizi bırakmayacak

ANKARA - 1 Haziran'da başlayacak normalleşme süreci öncesi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü uyarılarda bulundu. 

Youtube hesabından yaptığı açıklamada normalleşmenin bütün dünyada başladığına dikkat çekerek vaka sayılarının artarak salgının tekrar başlamaması için hijyen, maske ve mesafe kurallarına 7'den 70'e herkesin uyması gerektiğini söyleyen Prof Dr Özlü, "Normalleşme süreci 1 Haziran itibariyle hız kazanacak. Herkeste bir endişe var; ‘Salgın başa döner mi? Vaka sayılarımız artar mı?' diye.

Endişe duymakta haklısınız. Endişe faydalı bir şey çünkü endişe bizi tedbir almaya yöneltir. Normalleşmeyi yapmak zorundayız ama bunu yaparken mutlaka kurallara uymamız lazım.

Aslında kural dediğimiz şey son derece basit. 7'den 70'e herkesin yapabileceği kadar basit. Maske, mesafe ve hijyen. Bunu herkes uygulamalı. Sadece benim uygulamam yeterli değil. Ben, sen, o, biz, siz, onlar…

Hepimiz birlikte bunları uygulamalıyız ki etkili olsun. Kendimiz de uygulayacağız uygulamayan varsa nazikçe uyaracağız. Bunu uygulayan kişiler, müesseseler, kurumlar, işletmeler, mağazalar onları tercih edeceğiz.

Uygulamayan, dikkate almayan, kurallara uymayan işletmelerden, mağazalardan, dükkanlardan mal ve hizmet almamaya çalışacağız. Onların yöneticilerini uyaracağız.

Bu işletmeler hakkında puanlamalar yapacağız kurallara uyup uymadıkları hakkında ki bu şekilde toplumsal duyarlılık oluşsun ve iyileşme sürecine hepimiz katkı sunalım."


Kaynak: Bekman.Tv


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç

View My Stats