bekman.tv

ZARARI MUHALEFET DEĞİL BUNLAR VERİYOR

AKP’li meclis üyesinin Zeynep Şenpınar cinayetine yorumu milleti çileden çıkardı: Özgürlük düşkünü bir kadın…

ZARARI MUHALEFET DEĞİL BUNLAR VERİYOR
Tarih: 26-05-2020 03:38

 


İSTANBUL - Zeynep Şenpınar'ın öldürülmesiyle ilgili AKP’nin İBB ve Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Arvas'ın yorumu halka kafa yedirtti

Arvas yorumunda şöyle dedi, "Özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi? Edep yahu” ifadelerini kullandı. 

Öldürülmesinin ve cinayet sebebinin Şenpınar'ın kişisel yaşantısının bir eseri olduğunu önesüren Arvas, “Dikkat edin son yıllarda soysal medyada özellikle Zeynep Şenpınar benzeri kadın ölümleri gündeme getiriliyor. Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi? Edep yahu” ifadelerini kullandı.

“BİR KADIN KATİLİNDEN FARKI YOKTUR”

Arvas’ın ifadelerine tepki gösterenler arasında feministler dünyasının önde gelen ismi Avukat Feyza Altun'dan çarpıcı bir yorum geldi. 

Altun, “Bu insanlar yönetimde söz alıyorlar. Belediye başkan yardımcılığı döneminde belediyeden yardım isteyen kim bilir kaç kadına ‘gayrimeşru’ diye yaftalayıp sırtını döndü. Özgürlük düşkünü gayrimeşru diyerek bir cinayeti meşrulaştıran kafanın bir kadın katilinden farkı yoktur gözümde” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Muğla’da yaşayan Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden geçen yıl mezun olan Zeynep Şenpınar, milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.


Kaynak: Bekman.Tv


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç

View My Stats